Pomóż nam przygotować Szlachetną Paczkę!

Stowarzyszenie JES przygotowuje Szlachetną Paczkę dla jednej ze starachowickich Rodzin. Potrzebujemy pomocy i zachęcamy aby dołączyć z nami do tej wyjątkowej akcji!

Darowizny na rzecz Rodziny można wpłacać na konto Stowarzyszenia JES nr:
11 1240 2281 1111 0010 4441 4798
Stowarzyszenie JES – Jakość Energia Starachowice
ul. Hauke Bosaka 2/76
27-200 Starachowice
tytułem: „Darowizna na Szlachetną Paczkę – Rodzina SWI-1344-055581”

 

Opis Rodziny którą wesprzemy:

Pani Teresa (54 l.) i Pan Jan (61 l.) wychowują syna Adriana (16 l.). Wszyscy członkowie rodziny są osobami z niepełnosprawnością intelektualną (Adrian w stopniu znacznym, nie mówi, rodzice w stopniu lekkim). Pan Jan choruje na bardzo ciężka chorobę płuc, która uniemożliwia mu podjęcie jakiejkolwiek pracy. Pani Teresa nie pracuje, opiekuje się synem i chorym mężem. Duża część środków finansowych, którymi dysponuje rodzina, przeznaczona zostaje na podstawowe opłaty i leki dla Pana Jana.
Trzyosobowa Rodzina mieszka w nieocieplonym domku, wymagającym wymiany nieszczelnych okien i drzwi oraz odmalowania ścian wewnątrz budynku. Nie posiadają własnej studni, wodę czerpią ze studni sąsiadów. Na przychody rodziny składają się: renty pana Jana i pani Teresy (1280 zł), zasiłek rodzinny (106 zł), zasiłek pielęgnacyjny (153 zł), świadczenie pielęgnacyjne (620 zł). Po odliczeniu wydatków na mieszkanie (632 zł) i niezbędne leki dla pana Jana (220 zł) na jednego członka rodziny zostaje 435 zł. Wśród najważniejszych potrzeb pani Teresa wymienia: żywność, ubrania dla Adriana i środki czystości.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
Rodzina wśród najważniejszych potrzeb wymienia: żywność, ubrania dla Adriana, środki czystości.
– Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
– Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Rodzaj odzieży: zimowa (kurtka XL, sylwetka: szczupły)
Rodzaj obuwia: zimowe (trapery, rozmiar 42), trampki szkolne
Wyposażenie mieszkania: pościel
Specjalne upominki: Pan Jan ucieszy się z portfela, Pani Teresa z szala, a Adrian z zabawki – samochodu.

Osoby które chcą się włączyć w pomoc proszone są o kontakt z Katarzyną Musiałek: 662065470, kasia.musialek@gmail.com . Kasia udziela wszelkich informacji i szczegółów.

UWAGA, istnieje możliwość otrzymania relacji z doręczenia paczki Rodzinie oraz imiennego certyfikatu potwierdzającego udział w projekcie.

Dziękujemy za Wasz dar serca!

Komentarze: