Pierwsze szkolenie Koordynatorów Wolontariatu za nami!

29.11.2013 r. odbyło się pierwsze projektowe szkolenie dla Koordynatorów Wolontariatu. Dwadzieścioro starachowiczan pracujących w powiatowych instytucjach i organizacjach poznało odpowiedzi na pytania: na czym polega wolontariat? Kim jest wolontariusz? Czy wolontariat opiera się jedynie na niesieniu pomocy? Czy bycie wolontariuszem znaczy tylko dawać, czy jest to działanie bezinteresowne? Jakie są zalety współpracy z wolontariuszami? Jak wolontariat może pomóc organizować pracę w ośrodkach pomocy społecznej a także w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych? Na czym polega bycie koordynatorem wolontariatu? Jakie korzyści może zyskać instytucja lub organizacja ze współpracy z wolontariuszami?

– Zbudowaliśmy silną drużynę, z którą będziemy pracować przez cały okres trwania projektu. Za dwa tygodnie czeka nas szkolenie dla wolontariuszy – powiedziała Dominika Piwnik, koordynator działań projektowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze szkolenia dostępnej pod tym LINKIEM

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Lokalne Centrum Wolontariatu – Działamy Razem!”, współfinansowanego ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Komentarze: