Wyróżnienie dla JES za „Naprawmy To!”

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie JES – jako jedyne w województwie świętokrzyskim – zostało wyróżnione za działania w ramach Akcji Masz Głos Masz Wybór w 2012 roku. We współpracy z gminą Starachowice realizowaliśmy zadanie „Naprawmy To!”. Nagrodę podczas Gali w Pałacu Prezydenckim odebral Piotr Babicki – prezes i Maciej Myszka – zastępca prezesa JES.

Gala rozdania nagród Super Samorząd 2012, pod patronatem Prezydenta RP, odbyła się 1 marca w Pałacu Prezydenckim. Przewodniczył jej Jacek Michałowski – szef Kancelarii Prezydenta RP.

Nagroda Super Samorząd przyznawana jest od 2011 r. Otrzymują ją wspólnie organizacje i władze samorządowe, szczególnie zaangażowane w Akcję Masz Głos Masz Wybór. Starachowice nie dostały w tym roku nominacji do nagrody, jednak organizatorzy akcji – Fundacja im. Stefana Batorego oraz Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, przyznały Stowarzyszeniu JES wyróżnienie. Starachowice zostały docenione jako jedyne w województwie świętokrzyskim!

We współpracy z władzami gminnymi realizowaliśmy zadanie Naprawmy To. Prowadziliśmy stronę internetową: www.starachowice.naprawmyto.pl. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogli zgłaszać usterki w przestrzeni miejskiej. „Alert” docierał do służb samorządowych i dana sprawa była załatwiana. W ten sposób naprawiono blisko 70 alertów. Załatano dziury w drogach, odsłonięto niewidoczne znaki drogowe, posprzątano śmieci, przycięto żywopłoty utrudniające poruszanie się po chodnikach i widoczność dla kierowców.

Więcej zdjęć z Gali dostępne jest na naszej stronie Facebookowej pod linkiem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.384210688343151.1073741825.177465205684368&;type=1¬if_t=like

Komentarz Piotra Babickiego, prezesa JES: Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. To duży sukces Starachowic i Stowarzyszenia JES. Potrzebujemy większego zaangażowania i współpracy ze strony Urzędu Miejskiego. Mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji otrzymamy nominację, lub nawet nagrodę wspólnie z gminą. Jesteśmy zdeterminowani do naprawiania Starachowic.

Komentarze:

tetryk myślący pisze:

i co nagroda jest a teraz cisza?