Pomóż afrykańskim dzieciom!

Około trzy miesiące temu dodałem swój pierwszy wpis, w którym rozpocząłem temat organizowanej przeze mnie akcji. Dla zainteresowanych podaję link: „Chcieć to móc” . Akcja ruszyła na całego!

Wraz z 40. Drużyną Harcerską działającą na terenie Gimnazjum nr 2 prowadziłem kampanię informacyjną. Łącznie byliśmy w 13 szkołach! Zbiórka ruszyła z impetem! Gimnazjum z Mirca dzięki częstym kontaktom przy szachownicy również zorganizuje u siebie zbiórkę.

Wszystko ładnie, tylko jaki cel ma organizowana akcja?
Akcja ma na celu wspomóc budowę i wyposażenie przedszkola w stolicy Zambii – Lusace. Problemem nie jest brak szkół, ponieważ one już istnieją. Problem stanowi to, że wszystkie szkoły są prowadzone w języku urzędowym – angielskim. Gdy wciąż biedni, niewykształceni ludzie porozumiewają się w języku plemiennym – Nyanja. Nie są oni w stanie nauczyć swych pociech języka urzędowego, przez co ich dzieci nie mają szans na zdobycie wykształcenia. Dlatego fundacja Pana Kamila Cebulskiego, wraz z szkołą ASBIRO i Księdzem Misjonarzem Jackiem Gniadkiem wyszła z inicjatywą budowy przedszkola, które uczyłoby dzieci języka angielskiego, tak aby te miały szanse na start. O ile materiały na budowę przedszkola są już zdobyte, to jednak wciąż brakuje podstawowego wyposażenia szkoły. Dlatego zbieramy: garczki, firanki, sztućce, meble, zeszyty, długopisy, zabawki itp.

„My mamy szansę, oni nie”.

Organizujemy koncert w którym zaśpiewają soliści, absolwenci Gimnazjum nr 2. W trakcie którego podsumujemy całą akcję. Termin koncertu to 22 czerwca, odbędzie się on przy Gimnazjum nr 2. Ma także odwiedzić nas Pan Kamil Cebulski, który poprowadzi dla wszystkich chętnych krótki wykład o tym: „Jak odnieść sukces w życiu codziennym?”
Planujemy jeszcze wiele innych atrakcji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Media zainteresowały się sprawą i tak o to mamy pierwszy artykuł jaki ukazał się o naszej akcji: Tygodnik Starachowicki

Masz ochotę pomóc?
Śmiało skontaktuj się ze mną: kaput.pawel@gmail.com
Więcej szczegółów na stronie: http://www.asbiro.pl/afryka/

Komentarze: