Star i Juventa

Star Starachowice i Juventa Starachowice to dwa zespoły z naszego miasta, które ze sobą rywalizują. Można nawet powiedzieć, że są skłócone, od kiedy wtedy jeszcze SKS (Starachowicki Klub Sportowy) zaczął mieć poważne problemy finansowe i kadrowe. Juventa zwerbowała wówczas do siebie najlepszych zawodników Staru, oferując im lepsze wynagrodzenia za grę. W międzyczasie nastąpiło jeszcze połączenie obydwu drużyn, ale to nie trwało zbyt długo.

Nie ma się zatem co dziwić, że teraz między miejskimi drużynami jest jak jest. MKS Star, bo tak się teraz nazywa ta drużyna, występuje obecnie w A Klasie (licząc od Ekstraklasy jest to 7 liga), w której obecnie zajmuje 6 pozycję tracąc 16 punktów do lidera (niestety takie życie…). Juventa natomiast gra kilka klas wyżej, bo w 3. lidze (czyli w dawnej 4.) zajmując tam 6 lokatę. Traci obecnie 10 pkt do prowadzącej drużyny.

W ostatni weekend MKS rozegrał sparing na sztucznej murawie i przy sztucznym oświetleniu z drużyną Samsona Samsonów i wygrał to spotkanie pewnie pokonując rywala 3:0. Juventa również rozegrała sparing, a drużyną z którą się zmierzyli była Korona Kielce, występująca w Młodej Ekstraklasie. Mecz zakończył się remisem 2:2.

A teraz może coś o dzisiejszym meczu Polski z Portugalią. Jakie są wasze typy? Według mnie, Polska nie ma większych szans na zwycięstwo z drużyną Ronaldo. Na dodatek mamy kontuzjowanego Lewandowskiego, który ze względu na uraz może nie zagrać w pojedynku. Miejmy jednak nadzieję, że Stadion Narodowy okaże się dla nas szczęśliwy i jednak wygramy!

Komentarze:

micek85 pisze:

Jako byly pilkarz SKS Star potwierdzam fakt ze nieistnialy dwie druzyny seniorskie SKS i Juwenta w jednym czasie, ale duzo sie chlopak niepomylil bo juwenta probowala (z roznym skutkiem) podebrac juniorow SKS-su.

stce123 pisze:

„od kiedy wtedy jeszcze SKS (Starachowicki Klub Sportowy) zaczął mieć poważne problemy finansowe i kadrowe. Juventa zwerbowała wówczas do siebie najlepszych zawodników Staru, oferując im lepsze wynagrodzenia za grę”

Kolejność była taka: upadek SKS Star, zgłoszenie do ligi Juventa-Star, a następnie podział na Juventę i MKS Star. Nie było takiego momentu, żeby istniał jednocześnie SKS Star i seniorska drużyna Juventy, więc jakim cudem Juventa mogła zwerbować zawodników oferując im lepsze wynagrodzenia za grę?

Zdzisław pisze:

:)

ladowarka pisze:

a ja myślę że to całkiem fajny, zgrabny tekst (subiektywny-ale chyba o to chodzi!)
widać że chłopak wie co to piłka w Starachowicach! :)
czekam na kolejne rejestracje

Sewe pisze:

Wspanialość ;)

kibic#2 pisze:

dlaczego kibic wyżej uważa, że autor wypisuje bzdury? coś się nie zgadza?

kibic pisze:

Jakie ty bzdury piszesz chłopie to az strach !!!

... pisze:

dsadadad…

Ewa Babicka i Ewelina Gołyska e. pisze:

ja w nas wierzę! z takim stadionem i taką publicznością- naprawdę mamy szanse!
obstawiam 2:1 dla NAS! :)