O zrzeszaniu historycznie

Jako mój pierwszy wpis chciałbym przedstawić Czytelnikowi artykuł historyczny napisany specjalnie dla reJEStratora. Przedstawia organizację, która wprawdzie nie miała bezpośredniego związku z naszym obszarem, ale  również była stowarzyszeniem. Działała w okresie międzywojennym, ale młodzież nie tylko wtedy się organizowała. Umiejętność współpracy i tworzenia stowarzyszeń czy organizacji jest uważana za jedno z największych osiągnięć intelektualnych człowieka. Były też z pewnością motywem utworzenia Stowarzyszenia JES.

Artykuł dotyczy Wołyńskiego Związku Młodzieży Wiejskiej. Powinien zainteresować fascynatów historii regionalnej, ponieważ w tym czasie (w Dwudziestoleciu) na naszym obszarze odnosił sukcesy Kielecki Związek Młodzieży Wiejskiej RP „Wici”, który był jednym z najlepiej rozwiniętych i największych tego typu organizacji w Polsce.

Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować Piotrowi Babickiemu za zaproszenie.

Wołyński Związek Młodzieży Wiejskiej w latach 1928-1939

Komentarze:

rebot pisze:

ufff… czy na pewno artykuł powstał specjalnie na potrzeby reJEStratora? Mam wątpliwości, czy nie jest częścią jakiegoś opracowania naukowego, np. pracy magisterskiej, o czym świadczą solidnie przygotowane przypisy i obszerność artykułu.
Imponujące jest zestawienie dochodów WZMW z lat 1929/1930- 1937/38.
Ktoś przez to przebrnął?
Nie lepiej, by autor nie przytaczał opasłych dzieł, a skupił się bardziej na problematyce starachowickiej?

Karol Surdy Karol Surdy pisze:

Ja nie popełniłem autoplagiatu, o co mnie oskarżasz.

JES pisze:

Dziękujemy za cenną uwagę! Tekst jest już w pdfie.

218 pisze:

Gratuluję autorowi, imponująca praca.
Drogi Administratorze, skromnie sugeruję przy takich publikacjach konwertować dokument do pdf zanim dostanie się do internetu — lepiej się czyta.